fbpx
 
FITZda blog kat O mn2Jmenuji se Ivana Veselá a jsem šťastnou majitelkou uzdravených a opět funkčních zad. Díky pravidelnému cvičení zdravotního tělocviku a provozování Nordic Walking si znovu užívám pohybu a života bez bolestí a omezení. A že i taková záda mohou vydat za román se můžete dočíst v "Příběhu mých zad"

Je mi 47 let, pocházím z Uherského Hradiště a se svou rodinou žiji přes 20 let v Praze. Jsem mámou dvou dětí a svému muži vděčím za mnohé. Mj., že dnes mohu být Certifikovanou instruktorkou zdravotního cvičení "FITzáda" a "Zdravotního PILATES", ale i autorkou tohoto online zápisníku.

Vleklé a stupňující se bolesti zad mě přinutily cvičit. Potřebné pravidelnosti, která mi chyběla kvůli lenosti, jsem dosáhla až když jsem se v tělocvičně postavila na místo lektorky a začala zdravotní tělocvik předcvičovat. Přirozená zvídavost a potřeba chápat proč ta záda bolí, mě přivedla k sebevzdělávání o anatomii těla, fyzioterapii, biomechanice pohybu apod. Radost z objeveného přispěla ke sdílení s vámi založením tohoto blogu a k pomoci vracet kondici i vašim zádům.

Své dosavadní pedagogické vzdělání jsem tak doplnila o:
- absolvování vzdělávacího programu INSTRUKTOR ZDRAVOTNÍ TĚLESNÉ VÝCHOVY (Škola fitness profesionálů FISAF, 2017)
- absolvování kurzu INSTRUKTOR PILATES (Škola fitness profesionálů FISAF, 2017)
- absolvování workshopů: Theraband & Overball, SM Systém, Zdravá záda, Triobody, Tělo bez bolesti, Cvičení se seniory (Škola fitness profesionálů FISAF, 2017-2019)
- absolvování kurzu INSTRUKTOR NORDIC WALKING (ČMFNW, 2020)
- absolvování odborného semináře a praktika PRINCIPY POSILOVÁNÍ STABILIZAČNÍHO SYSTÉMU CORE (u Mgr. Daniela Mullera, Akademie IQ Pohyb s.r.o., 2023-24) 
 
Svou dosavadní práci v marketingu jsem tak doplnila o:
- vedení a lektorování 3 zdravotních pohybových aktivit "FITzáda"
- pořádání pohybových a vzdělávacích workshopů, přednášek
 
PŘEDCVIČUJI V TĚLOCVIČNÁCH:
- ToFitko pod komínem, Praha 9 Čakovice  rezervace místa
- Komunitní centrum Sýpka, Praha 9 Čakovice
- ZŠ Dr. Edv. Beneše, Praha 9 Čakovice rezervace místa
- Centrum Volného Času, Praha-východ, Měšice rezervace místa
- Sportovní hala Kbely, Praha 9 Kbely rezervace místa

PŘEDCVIČUJI ONLINE: ve video nahrávkách  z živých online lekcí (streamů) z období lockdownů

PŘEDCVIČUJI U ZNÁMÝCH DOMA:
- s jednotlivci, s páry, nebo v malých skupinkách kamarádek
 
VENKU:
- učím správnou techniku NORDIC WALKING (v Praze v okolí Čakovic a v Uherském Hradišti) rezervace termínu skupinové výuky NW
 
POŘÁDÁM VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘE A WORKSHOPY: 
- Fit záda potřebují pravidelný, všestranný a smysluplný pohyb. Jedině pravidelnost a rozmanitost v pohybu udrží naše tělo a záda v kondici, a ty pak číní náš život kvalitnějším. Ovšem bez znalostí základů anatomie lidského těla, porozumění souvislostem jednotlivých složek pohybového aparátu (při pohybu ale i při nečinnosti), se dá jen stěží chápat proč a jak se svým tělem optimálně zacházet.
Snažím se o meziooborové propojení představitelů fyzioterapie, neurologie, ortopedie apod., instruktorů různých pomalých cvičebních forem Body&Mind (zdravotní tělocvik) a lajcké veřejnosti. Pořádám víkendové semináře a workshopy, kde mohou lidé poznat co, jak a proč cvičit v souladu se zdravím našeho těla a zad. rezervace místa

Bolestivá záda trvá uzdravit. Pokud se bolestí zbavíte, trvá zase pochopit, že bezbolestná nezůstanou jen tak sama sebou. Pak už se jen rozhodujete jakým způsobem je zdravé a funkční udržíte. Možností je hned několik. Já si mohla zvolit cestu pohybu (pravidelným cvičením zdravotního tělocviku) a sebevzdělávání (o pohybovém aparátu lidského těla a páteři). No a dnes

MĚ UŽ ZÁDA NEBOLÍ!