fbpx
 
FITZda blog kat O mn2Jmenuji se Ivana Veselá a jsem šťastnou majitelkou uzdravených a opět funkčních zad. Díky pravidelnému cvičení zdravotního tělocviku a provozování Nordic Walking si znovu užívám pohybu a života bez bolestí a omezení. A že i taková záda mohou vydat za román se můžete dočíst v "Příběhu mých zad"

Je mi 46 let, pocházím z Uherského Hradiště a se svou rodinou žiji v Praze. Jsem mámou dvou dětí a svému muži vděčím za mnohé. Mj., že dnes mohu být Instruktorkou zdravotního cvičení "FITzáda" a "Zdravotního PILATES", ale i autorkou tohoto online zápisníku.

Vleklé a stupňující se bolesti zad mě přinutily cvičit. Potřebné pravidelnosti, která mi chyběla kvůli lenosti, jsem dosáhla až když jsem se v tělocvičně postavila na místo lektorky a začala zdravotní tělocvik předcvičovat. Přirozená zvídavost a potřeba chápat, proč ta záda bolí, mě přivedla k sebevzdělávání o anatomii těla, fyzioterapii, biomechanice pohybu apod. Radost z objeveného přispěla ke sdílení s vámi založením tohoto blogu a k pomoci vracet kondici i vašim zádům.

Své dosavadní pedagogické vzdělání jsem tak doplnila o:
- absolvování vzdělávacího programu INSTRUKTOR ZDRAVOTNÍ TĚLESNÉ VÝCHOVY (Škola fitness profesionálů FISAF, 2017)
- absolvování kurzu INSTRUKTOR PILATES (Škola fitness profesionálů FISAF, 2017)
- absolvování workshopů: Theraband & Overball, SM Systém, Zdravá záda, Triobody, Tělo bez bolesti, Cvičení se seniory (Škola fitness profesionálů FISAF, 2017-2019)
- absolvování kurzu INSTRUKTOR NORDIC WALKING (ČMFNW, 2020)
 
Svou dosavadní práci v marketingu jsem tak doplnila o:
- vedení a lektorování POHYBOVÝCH AKTIVIT "FITzáda"
- pořádání pohybových a vzdělávacích víkendových workshopů
 
PŘEDCVIČUJI V TĚLOCVIČNÁCH:
- ZŠ Dr. Edv. Beneše, Praha 9 Čakovice rezervace místa
- Centrum Volného Času, Praha-východ, Měšice rezervace místa
- Sportovní centrum BLUE ORANGE, Praha 9 Letňany rezervace místa

PŘEDCVIČUJI ONLINE: video nahrávky z živých online lekcí (streamů) z období lockdownů k videím 

PŘEDCVIČUJI U ZNÁMÝCH DOMA:
- s jednotlivci, s páry, nebo v malých skupinkách kamarádek
 
VENKU:
- učím správnou techniku NORDIC WALKING (v Praze v okolí Čakovic, Kbel apod., a v Uherském Hradišti) rezervace termínu skupinové výuky NW
 
POŘÁDÁM WORKSHOPY: 
- Fit záda potřebují všestranný smysluplný pohyb. Jedině rozmanitost v pohybu udrží naše tělo a záda v kondici, a ty pak číní náš život kvalitnějším. Ovšem bez znalostí základů anatomie lidského těla, porozumění souvislostem jednotlivých složek pohybového aparátu při pohybu i nepohybu, se dá jen stěží chápat proč a jak se svým tělem optimálně zacházet.
Snažím se o meziooborové propojení představitelů fyzioterapie, neurologie, ortopedie apod., instruktorů různých cvičebních forem Body&Mind (zdravotní tělocvik) a lajcké veřejnosti. Pořádám víkendové semináře a workshopy, kde lidé mohou poznat co, jak a proč cvičit v souladu se zdravím našeho těla a zad. rezervace místa

Bolestivá záda trvá uzdravit. Pokud se bolestí zbavíte, trvá zase pochopit, že bezbolestná nezůstanou jen tak sama sebou. Pak už se jen rozhodujete jakým způsobem je zdravé a funkční udržíte. Možností je hned několik. Já si mohla zvolit cestu pohybu (pravidelným cvičením zdravotního tělocviku) a sebevzdělávání (o pohybovém aparátu lidského těla a zádech). No a dnes

MĚ UŽ ZÁDA NEBOLÍ!