FITZda blog kat O mn2Jmenuji se Ivana Veselá a jsem šťastnou majitelkou uzdravených a opět funkčních zad. Znovu si užívám života a pohybu bez bolestí. A že i taková záda mohou vydat za román se můžete dočíst v "Příběhu mých zad"

Je mi 45 let, pocházím z Uherského Hradiště a se svou rodinou žiji už několik let v Praze. Jsem maminkou dvou dětí a svému muži vděčím za mnohé. Mj., že dnes mohu být Instruktorkou zdravotního tělocviku "FITzáda" a Pilates, ale i autorkou tohoto online deníku.

Stupňující se bolesti zad mě přinutily cvičit. Lenost a chybějící disciplína, potřebná k pravidelnému cvičení, mě přiměly předcvičovat. Přirozená zvídavost a potřeba chápat, proč ta záda bolí, zas k sebevzdělávání o anatomii těla, fyzioterapii, o biomechanice pohybu apod. Radost z objeveného ke sdílení s vámi, k pomoci vracet kondici i vašim zádům a k založení tohoto blogu.

Své dosavadní pedagogické vzdělání jsem tak doplnila o:
- absolvování vzdělávacího programu INSTRUKTOR ZDRAVOTNÍ TĚLESNÉ VÝCHOVY (Škola fitness profesionálů FISAF, 2017)
- absolvování kurzu INSTRUKTOR PILATES (Škola fitness profesionálů FISAF, 2017)
- absolvování workshopů: Theraband & Overball, SM Systém, Zdravá záda, Triobody, Tělo bez bolesti, Cvičení se seniory (Škola fitness profesionálů FISAF, 2017-2020)
- absolvování kurzu INSTRUKTOR NORDIC WALKING (ČMFNW, 2020)
 
Svou dosavadní práci v marketingu jsem tak doplnila o:
- vedení a lektorování POHYBOVÝCH AKTIVIT "FITzáda"
- pořádání pohybových a vzdělávacích víkendových workshopů
 
PŘEDCVIČUJI V TĚLOCVIČNÁCH:
Centrum Volného Času Praha 9 Měšice rezervace lekcí
- Baletní sál ZŠ Kbely rezervace lekcí

PŘEDCVIČUJI ONLINE:  živě/stream (cvičení v daném dnu a čase) nebo z videí rezervace lekcí 

PŘEDCVIČUJI VENKU:
- učím základy techniky severské chůze NORDIC WALKING (v Praze v okolí Čakovic, Kbel apod., a v Uherském Hradišti) 
 
PŘEDCVIČUJI U ZNÁMÝCH DOMA:
- s jednotlivci, s páry, nebo v malých skupinkách kamarádek
 
POŘÁDÁM WORKSHOPY: 
- Fit záda potřebují všestranný smysluplný pohyb. Jedině rozmanitost v pohybu udrží naše tělo a záda v kondici, a ty pak číní náš život kvalitnějším. Ovšem bez znalostí základů anatomie lidského těla, porozumění souvislostem jednotlivých složek pohybového aparátu při pohybu i nepohybu, se dá jen stěží chápat proč a jak se svým tělem optimálně zacházet.
Snažím se o meziooborové propojení představitelů fyzioterapie, neurologie, ortopedie apod., instruktorů různých cvičebních forem Body&Mind (zdravotní tělocvik) a lajcké veřejnosti. Pořádám víkendové semináře a workshopy, kde lidé mohou poznat co, jak a proč cvičit v souladu se zdravím našeho těla a zad. rezervace na workshopy

Bolestivá záda trvá uzdravit. Pokud se bolestí zbavíte, trvá zase pochopit, že bezbolestná nezůstanou jen tak sama sebou. Pak už se jen rozhodujete jakým způsobem je zdravé a funkční udržíte. Možností je hned několik. Já si mohla zvolit cestu pohybu (pravidelným cvičením zdravotního tělocviku) a sebevzdělávání (o pohybovém aparátu lidského těla a zádech). No a dnes

MĚ UŽ ZÁDA NEBOLÍ!