fbpx

www.denproskolu.cz

Od r. 2021 jsem součástí (dobrovolníkem) celorepublikového programu DEN PRO ŠKOLU, projektu Nadace České spořitelny, "Začni učit!" a Inovačního studia Q Designers. Tento program propojuje dobrovolníky napříč profesemi přímo s učiteli škol a pomáhá jim domluvit si zapojení do hodin, diskuse, workshopy a další aktivity, které dětem pomáhají spojit si teorii s praxí. Další ze smysluplných nápadů, který kvituju i z pohledu rodiče dětí. Spojování učitelů s dobrovolníky z praxe, aby inspirovali mladou generaci různými profesemi či aktuálními společenskými tématy je cesta, jak to vzdělávání vyvažovat s vývojem, pokroky v různých odvětvích a v průběhu doby. Je to pro mě příležitost, jak mohu šířit dál své téma ohledně zdraví zad a pohybového aparátu, dokonce (a možná hlavně!) i mezi děti. 

Mrkněte na nabídku profesí dobrovolníků, třeba najdete i nějakou zajímavou pro své dítě či nerozhodného puberťáka, a tím v něm třeba zažehnete plamínek své budoucí profese, nebo mu pomůžete otevřít oči v tématech, které v učebnicích nenajde. Zapojte i svou školu!

www.fisaf.cz

Tady jsem přišla na to, jak uzdravit svá bolavá záda, tady ze mě udělali INSTRUKTORKU Zdravotní tělesné výchovy a Pilates: Škola fitness profesionálů Českého svazu aerobicu a fitness - FISAF, který je členem Mezinárodní federace sportovního aerobiku a fitness FISAF INTERNATIONAL. Zde mě nadchli pro cvičení a studium anatomie lidského těla, i pro lektorování, protože právě zdravotní tělocvik je tak smysluplný, že jej chcete učit a předávat dál! Od r. 2020 jsem členkou Vzdělávací komise Školy fitness profesionálů. 

Cirkus pro rodinu

www.centrumcirkus.cz

Této organizaci vděčím za to, že mi dali šanci, coby čerstvé absolventce rekvalifikačního kurzu Instruktor zdravotní tělesné výchovy u FISAFu, se vůbec poprvé v životě postavit před lidi jako lektorka a začít předcvičovat. Jako první mi před 5 lety (r. 2017) nabídli své prostory k zahájení půlročního kurzu "FITzáda" a následně jsme společně nabízeli 6 pravidelných půlročních večerních kurzů ZTV "FITzáda" a "Zdravotního PILATES", vč. období pandemie 2020-21 formou online (díky GOOGLE Meet a velké motivaci, houževnatosti a odhodlání všech cvičících jsme společně odcvičili až 200 hodin online lekcí naživo!) Velmi si vážim spolupráce s tímto Rodinným centrum a tímto Cirkusu DĚKUJI!

Cirkus - Centrum pro rodinu: opravdu skvělé místo pro celou rodinu (dříve mateřské centrum). Od r. 2004 jej v Čakovicích vede parta nadšených a velmi šikovných maminek. Doslova - na co sáhnou, to se jim daří. Nejenže jejich služeb využívám jako maminka dvou dětí, ale mohu zde působit i jako dobrovolnice.

Jsem v pohybu

www.ceskosehybe.cz

Jeden z projektů Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, který má smysl, funguje a já jej za FITZÁDA všemožně podporuji! Je zaměřen na motivaci ke zdravému životnímu stylu a aktivnímu pohybu české populace (zejména té kulatící se). Tato iniciativa si vzala za cíl "rozhýbat celé Česko" prostřednictvím propagace PRAVIDELNÉ a PŘIMĚŘENÉ FYZICKÉ AKTIVITY. A to se mi líbí! Aby nastartovali ozdravující se proces tloustnoucí společnosti, zaměřují se pochopitelně primárně na děti dvěma iniciativami: 1) celonárodním projektem DĚTI NA STARTU a 2) celorepublikovou školní soutěží ČESKO SE HÝBE VE ŠKOLÁCH. Bližší info čtěte na jejich webu a zapojte se také!