fbpx

aneb proCHOĎTE se ke zdraví svých zad!

NORDIC WALKING zatím nemá v Čechách vybudovanou tradici. Proto, většina z nás ani pořádně neví, co tuto chůzi odlišuje od chůze s holemi na horách anebo od chůze postarších seniorů opírajíc se o hole, většinou trekingové, a s výškou úchopu mnohdy až pod bradou. I proto se často setkávám s odmítavým zájmem o tuto aktivitu (převážně u mužů), protože ji hodnotí právě tímto kritériem:

"Na šouravou chůzi s hůlčičkama po městě mám ještě dost času!"

Bungee Workout Veronika Dolanská

Někdy na začátku ledna 2019 na mě vyskočila reklama ze Slevomatu na vstupné do D&D fitka v Praze na BUNGEE REHAB WORKOUT. Jakmile vidím někde nápis "rehabilitační", "zdravotní", "záda"..., tak pochopitelně bystřím. Ale vidět spojitost mezi Bungee lanem a zdravím, to už mi tak pochopitelné nepřišlo. Zvědavost to tedy patřičně vzbudilo a bylo jen otázkou času, kdy se na TEST takového cvičení vydám. První březnový pátek to vyšlo.

Jóga

Jedna pomůcka, jeden cvik = zpevnění celého těla

Myslím, že vás nebude mnoho, kdo už slyšel o existenci Pilates strojů a Reformerech. Tím spíš vás bude jen hrstka, co už na nich zkusilo cvičit (a cvičí pravidelně dál). Což je škoda. Toto cvičení by vás totiž nadchlo stejně jako mě a další zasvěcené na celém světě. Přitom metoda cvičení pilates na strojích slaví touto dobou 100 let. Tak proč ji zná stále tak málo lidí?