fbpx

 so 07.10.23, 09:00-15:00, LÍBEZNICE nebo MĚŠICE (bude upřesněno)

JÓGA. Jeden z přístupů Body&Mind forem cvičení, který při pravidelném cvičení může přispět k odstranění bolestí vašich zad a uvolnění ztuhlých kloubů a přetížených svalů zkrácením.

Ale může to být i naopak? Může cvičení jógy našim zádům, svalům i kloubům něčím ubližovat? Co na cvičení jógy říkají fyzioterapeuti? Doporučili by ji jako pravidelnou a dlouhodobou aktivitu, právě VÁM? Naučte se základní jógové pozice a cviky na míru vašim kloubům a zádům pod odborným dohledem fyzioterapeuta.

Na co si dát pozor při cvičení jógy z pohledu fyzioterapie a prevence bolestí zad vám odpoví Workshop: JÓGA POHLEDEM FYZIOTERAPIE, vedený fyzioterapeutkou a certifikovanou lektorkou jógy  Mgr. Terezou KATOLICKOU. 

PŘIHLÁSIT SE NA TENTO WORKSHOP bude možné od 01.09.2023 

Naučte se základní jógové pozice a cviky na míru vašim kloubům a zádům pod odborným dohledem fyzioterapeuta. Podívejte se blíž na náš pohybový aparát a co by mělo určovat náš výběr zaměření jógy, i druhů a provedení cviků, aby byla přínosem pro zdraví našeho pohybového aparátu a ne postupným prohloubováním případ. problému.

Tento workshop pořádám s Mgr. Terezou KATOLICKOU - fyzioterapeutkou, certifikovanou lektorkou jógy se zaměřením na vertebrogenní poruchy (onemocnění páteře) a gravidjógu, a od r. 2019 také studentkou tradiční čínské medicíny.

Workshop je určen zejména pro lajckou veřejnost, ale stejně tak může být vhodný i pro lektory jógy a další odbornou veřejnost.

KDY: sobota 07.10.2023 9:00 - 15:00

KDE: Multifunkční centrum, Líbeznice

CENA: 890,-/os.

Max. kapacita: 15 os.

PROGRAM WS:

9:00-10:15 TEORIE: úvod, základy anatomie pohybového systému, postura, představení jógy (historie, vývoj, druhy jógy, principy), ideální lektor jógy

10:30-11:30 PRAXE: lekce jógy 

12:15-15:00 TEORIE+PRAXE: (sebe)diagnostika těla (poznej stav svého pohybového aparátu metodou diagnózy), testy ohebnosti, nauč se vnímat důležité části svého těla v jednotlivých pozicích. Jaké jsou chybné pohybové stereotypy? Jak kompenzovat přetížené části těla a zad jógou? Základní jógové ásány na míru vašim kloubům a zádům.

PŘIHLÁSIT SE NA TENTO WORKSHOP  

Rezervační systém aktivit "FITzáda" je jako každý jiný online systém - funguje na bázi REGISTRACE NOVÝCH UŽIVATELŮ, která vše zautomatizuje a usnadní hladký průběh organizace workshopu, a mně i následnou komunikaci s vámi. Aby mohla proběhnout rezervace vašeho místa na tomto WS, je potřeba se předem registrovat. Děkuji za pochopení.