fbpx
Bod zlomu

Na sklonku roku 2015 jsme na jedné rodinné procházce našim parkem objevili na stromě leták s nápisem "Staňte se Instruktorem Zdravotní tělesné výchovy a zúčastněte se rekvalifikačního kurzu Školy fitness profesionálů FISAF!" To mě hned zaujalo: ZDRAVOTNÍ TĚLESNÁ VÝCHOVA. Ono něco takového fakt existuje? A nebude to třeba NĚCO NA ZÁDA?... Ještě než jsem stačila něco říct, můj muž se na mě podíval a řekl: "Tak to je přesně pro tebe! Do toho běž!" V tu chvíli mě to trochu zaskočilo: Já a lektorka? CVIČENÍ?! Ale pak mi došlo, jak to Martin myslí. Toto by mohla být cesta, ten bič, který na sebe pro motivaci pravidelně a správně cvičit upletu. INSTRUKTOR TOTIŽ CVIČIT MUSÍ, když je to jeho práce! Do termínu kurzu, který inzeroval leták, jsem bohužel už nestihla naskočit. Ale naštěstí měla Škola FISAF na svém webu vypsán hned další termín, na léto 2016, a ten se mi stal osudným! 

Učím se učit.

Gábinka oslavila 3. roky a já se mohla vrátit do práce, kam jsem se fakt už těšila. Tentokrát jsem dodržela 3 letou mateřskou "dovolenou" bez práce, takže zaměstnat mozek trochu jinak než jen dětma, domácností a zády, bylo už namístě. Půlúvazek online marketingu ve svatebním salonu u kamarádky mi zůstal stejný. Podmínky práce vs. rodina -  zn. ideál!
K tomu jsem nastoupila do půlročního víkendového rekvalifikačního Kurzu Instruktora zdravotního tělocviku (vyžadoval až 100 hodin studií a nezbytné praxe), takže odreagování od stereotypu doma bylo opravdu jako odjet na dovolenou. Strávila jsem celý podzim a zimu studiem anatomie lidského těla, častým cvičením, nejen na kurzu Instruktorů, ale i ve fitness centrech. Díky velké podpoře a schopnostem mého muže se rodina ani práce nehroutila. Dostala jsem velkorysý prostor UČIT SE UČIT a má záda konečně své první lekce těch nejlepších správných cviků a pohybů.

Život začíná ve čtyřiceti.

Přesně takto se jmenovala knížka, kterou dostala moje maminka k uvedeným kulatinám od své švagrové, když mně bylo tak 16 let. Dodnes nevím proč mi zrovna tento titul tak utkvěl v paměti. (Asi zvědavost, co že tak "skvělého" mám před sebou? Ale proč, proboha, AŽ VE ČTYŘICETI?!... )
A tak aniž bych to jakkoliv plánovala či si to přála, stalo se i mně toto výročí opravdu zlomovým. Do 40. jsem vstupovala: vdaná, se dvěma dětmi a upevněným partnerským vztahem. S první rekvalifikací v životě a následně ztrátou stálého zaměstnání. S první evidencí na pracáku v životě a nelehkým rozhodnutím začít vydělávat jako OSVČ. Ale hlavně - S PRVNÍMI BEZBOLESTNÝMI DNY MÝCH ZAD!
Shrnuto, podtrženo: když máte za sebou už pár významných životních zkoušek a událostí, které ustojíte a díky kterým zmoudříte (konečně po letech!), když se rozhodnete přehodit výhybku v dosavadní profesi a vrhnete se bez zkušeností do úplně jiné (po několika letech!), když vás přestane na těle něco bolet a zakusíte, jak blaze vám může být, když se vaše tělo dostane opět do formy (konečně po několika letech!), a když se cítíte opět šťastná, je myslím na místě směle konstatovat, že ten ŽIVOT OPRAVDU TEPRVE ZAČAL, a já se odrazila od pomyslného dna.

Jsem certifikovaná lektorka cvičení! 

Někdy v únoru 2018 jsem úspěšně zakončila Rekvalifikační kurz pro Instruktory Zdravotního tělocviku zkouškou z teorie anatomie lidského těla a praktickou zkouškou. Ještě v průběhu tohoto kurzu a následně i kurzu Pilates, mě záda pobolívaly. Ale jakmile jsem začala mít pravidelné lekce předcvičování ZTV v předplacených kurzech pro veřejnost, které jsem již lektorovala (kurz jsem nazvala překvapivě: "FITzáda"), cítila jsem se týden od týdne líp a líp!

Co konkrétně tedy konečně přineslo úlevu mým zádům, která trvá dodnes? (brzy dopíši)

V sekci OBJEVUJI se v článku Zdravotně-kompenzační tělocvik věnuji podrobněji popisu, co je principem tohoto cvičení a čím je tak prospěšný a nadčasový. Naopak v článku Profese Instruktor fitness popisuji své začátky, v čem byly nelehké, v čem překvapivě snadné. (brzy dopíši)