fbpx

Od r. 2021 jsem součástí (dobrovolníkem) celorepublikového programu DEN PRO ŠKOLU, projektu Nadace České spořitelny, "Začni učit!" a Inovačního studia Q Designers. Navštěvuji pražská gymnázia a střední školy a formou 90 min. workshopu dětem představuji principy fungování lidského těla, konkrétně pohybového aparátu (páteře, kloubů, svalů,...), proč je bolest zad civilizační chorobou u 80%  dospělé generace a dokonce (nebo spíš pochopitelně?) i u dětí.

Tento program propojuje dobrovolníky napříč profesemi přímo s učiteli škol a pomáhá jim domluvit si zapojení do hodin, diskuse, workshopy a další aktivity, které dětem pomáhají spojit si teorii s praxí.

Další ze smysluplných nápadů, který kvituju i z pohledu rodiče dětí. Spojování učitelů s dobrovolníky z praxe, aby inspirovali mladou generaci různými profesemi či aktuálními společenskými tématy je cesta, jak to vzdělávání vyvažovat s vývojem, pokroky v různých odvětvích a v průběhu doby. Je to pro mě příležitost, jak mohu šířit dál svůj příběh a téma ohledně zdraví zad a pohybového aparátu, dokonce (a možná hlavně!) i mezi děti. 

Mrkněte na nabídku profesí dobrovolníků, třeba najdete i nějakou zajímavou pro své dítě či nerozhodného puberťáka, a tím v něm třeba zažehnete plamínek své budoucí profese, nebo mu pomůžete otevřít oči v tématech, které v učebnicích nenajde. Zapojte i svou školu!