fbpx

Od r. 2021 jsem součástí celorepublikového programu DEN PRO ŠKOLU, projektu Nadace České spořitelny, "Začni učit!" a Inovačního studia Q Designers, jako DOBROVOLNÍK. Navštěvuji pražská gymnázia a střední školy, a formou 90 min. workshopu studentům představuji principy fungování pohybového systému lidského těla (páteře, kloubů, svalů,...), proč je bolest zad civilizační chorobou u 80% dospělé generace a dokonce (nebo spíš pochopitelně?) i u mladých lidí.

Tento program propojuje dobrovolníky napříč profesemi a učitele škol, a formou diskusí, přednášek a workshopů, pomáhají dětem spojit si teorii s praxí.

Další ze smysluplných nápadů, který kvituji, i z pohledu rodiče dětí! Spojování učitelů s dobrovolníky z praxe, aby inspirovali mladou generaci různými profesemi či aktuálními společenskými tématy, je cesta, jak to vzdělávání vyvažovat s vývojem, pokroky v různých odvětvích a v průběhu doby. Je to pro mě příležitost, jak mohu šířit dál svůj příběh a téma ohledně zdraví zad a pohybového aparátu, dokonce (a možná hlavně!) i mezi děti. 

Mrkněte na nabídku profesí dobrovolníků, třeba najdete i nějakou zajímavou pro své dítě či nerozhodného puberťáka, a tím v něm třeba zažehnete plamínek své budoucí profese, nebo mu pomůžete otevřít oči v tématech, které v učebnicích nenajde. Zapojte i svou školu!